Pielęgancja Włosów Latem-Ochrona Włosów Przed Słońcem

piątek, 24 sierpnia 2012

witajcie!

krótka przerwa wakacyjna już za mną, więc z nową siłą zabieramy się do pisania! Zabieramy ponieważ zaczynam nowy cykl dotyczący nie tylko makijażu ale także razem z Agnieszką Pyrek z salonu Crea'tif w Krakowie podpowiemy Wam jak dbać o włosy oraz jakie są najnowsze trendy w strzyżeniu, koloryzacji itp.
Jeśli po przeczytaniu posta macie jakieś pytania-pytajcie!
Chcecie się dowiedzieć czegoś więcej albo interesuje Was jakiś temat-piszcie!Co prawda sezon wakacyjny powoli dobiega końca ale jeszcze sporo z nas, czeka na wakacyjną przygodę.
Mimo wszystko słońce nadal mocno grzeje, a nasze włosy zwłaszcza latem potrzebują odpowiedniej pielęgnacji., są bowiem narażone nie tylko na słońce, które uszkadza zawartą w nich keratynę ale także na słoną wodę, gorące powietrze, wiatr, chlor w basenie...
Warto więc swoją kosmetyczkę zaopatrzyć w kosmetyki, które nawilżają i uelastyczniają nasze włosy.

Agnieszka poleca serie  SOLAR SUBLIME marki L'oreal (skuteczne i przystępne cenowo! ). Są to kosmetyki profesjonalne, między innymi szampony, odżywki, maski oraz mleczka i olejki zawierające w składzie witaminę E (naturalny antyoksydant) oraz filtry chroniące nasze kosmyki przed intensywnym promieniowaniem słońca.
Odpowiednia pielęgnacja włosów latem pozwoli uniknąć nam rozdwojonych końcówek i sprawi, że po powrocie z wakacji nasze włosy będą stanowić piękny dodatek do opalenizny.

Takie kosmetyki przydadzą się nie tylko latem ale także będą świetną ochroną dla osób, które często korzystają z basenu.


PAMIETAJ!

Chroń włosy przed nadmiernym nasłonecznieniem-załóż kapelusz, chustę.
Nie susz włosów na słońcu,a używając suszarki włącz zimny nawiew.
Jedz owoce i warzywa, które wzmocnią włosy od wewnątrz.
Przed wyjściem na plaże umyj włosy szamponem z filtrem.


Leave a Comment