Zabiegi dla młodej skóry- Jak zatrzymać młodość

piątek, 25 listopada 2016

Starzenie się skóry powodowanie jest zmniejszaniem aktywności komórek i tkanek . Jest to proces nieodwracalny ale można go opóźnić.
Przyczyny starzenia skóry to głównie warunki genetyczne, zmiany struktury włókien kolagenowych
i elastynowych, promieniowanie UV, zanieczyszczone środowisko, stres, zła dieta, alkohol i papierosy. Promieniowanie UV jest odpowiedzialne za ok 80 % objawów głównie na twarzy m.in przebarwienia, zmarszczki, brak elastyczności. Dlatego tak ważne jest używanie kremów
 i podkładów z filtrem. Więcej o pielęgnacji na słońcu tutaj.....

SUPLEMENTY DIETY I SUBSTANCJE ODMŁADZAJĄCE

witaminy A, C, E, polifenole/ pozyskiwane np. z winogron, zielonej herbaty i pomidorów.  Spektakularne efekt daje także kwas hialuronowy. Odpowiedzialny za utrzymanie i wiązanie wody, czyli utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. U młodych osób cząsteczki ulegają rozpadowi i regenerują się bardzo szybko, jednak z wiekiem organizm zwalnia tempo. Niedobór kwasu hialuronowego prowadzi do wysuszenia skóry i utraty jędrności, a to skutkuje pojawianiem się zmarszczek.

ZABIEGI KOSMETYCZNE DLA MŁODEJ SKÓRY

Pielęgnacja domowa ma bardzo duże znaczenie. Jednak to za mało by odpowiednio zadbać o skórę.
Pamiętać należy o codziennym, dokładnym demakijażu. Jego brak lub złe wykonanie są często przyczyną problemów skórnych.
W salonie kosmetycznym, można liczyć na dobranie odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz nieinwazyjne zabiegi m.in nawilżające czy oczyszczające. Takie zabiegi to mikrodermabrazja- złuszczanie naskórka za pomocą głowicy diamentowej. W efekcie skóra ma poprawioną strukturę, koloryt oraz zwiększa się elastyczność. Jest bezbolesny i nie czasochłonny, a efekty widać od razu. Ilość takich zabiegów jest dobierana indywidualnie. Skóra sucha i wrażliwa możne pozwolić sobie na taki zabieg 2-3 razy w  roku. Skóra z zaskórnikami nawet co 4-6 tygodni.
Alternatywa głownie dla wrażliwej skóry jest peeling kawitacyjny. Przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe wywołuje się zjawisko kawitacji. Efekt to oczyszczona i wygładzona skóra, gotowa do wykonania kolejnych zabiegów. Oxybrazaja- oczyszczanie skóry pod wpływem wody pod ciśnieniem, daje efekt taki jak peeling kawitacyjny. Idealny dla skóry naczynkowej i suchej.

MEDYCYNA ESTETYCZNA DLA 25-LATEK

jak się okazuje medycyna estetycznia nie jest zarezerwowana dla skóry dojrzalej. Młode osoby mają do wyboru zabiegi prewencyjne i opóźniające pierwsze oznaki starzenia się skóry.
Popularna i skuteczna jest mezoterapia. Dzięki temu zabiegowi substancje odżywcze aplikowane są do skóry właściwej, gdzie działają najmocniej. Substancje aktywne można dowolnie ze sobą łączyć i tworzyć koktajl witaminowy odpowiedni dla konkretnych potrzeb.
Innym zabiegiem jest karboksyterapia. Zabieg polega na kontrolowanym wstrzykiwaniu cudownie działającego gazu jakim jest CO2- gaz stale obecny w naszym organizimie. Dwutlenek węgla przenika do okolicznych tkanek, gdzie tworzy puste przestrzenie, które wypełniają się nowymi włóknami. Dotlenia organizm, poprawia mikrokrazenie oraz odnowę komórek.

GIMNASTYKA TWARZY

Na twarzy wyróżnia się ok 50 mięśni twarzy , a aż 15 tysięcy razy, dziennie człowiek kurczy mięśnie twarzy. Aby się nie rozleniwiły warto z nimi poćwiczyć. Ściąganie brwi, mrużenie powiek, marszczenie czoła, powodują powstawanie zmarszczek. Aby wzmocnić mięśnie twarzy 10 minutowy trening może zatrzymać powstawiane zmarszczek. Spróbuj takich ćwiczeń, jak energiczne poruszanie ustami i układaj je w dziubek, zaciskaj i otwieraj powieki, podnoś brwi przy jednoczesnym stawianiu oporu dłonią.


fot. julitapajak.pl

Leave a Comment