Cała Prawda o Odżywkach do Rzęs

wtorek, 29 listopada 2016

Cała prawda o odżywkach do rzęs w artykule napisanym przez Secret By Zosia Jasińska- ceniona instruktorka i stylistka rzęs.

Zanim po raz kolejny raz kupisz odżywkę do rzęs, koniecznie sprawdź jej skład.

"O ile odżywki do rzęs na bazie naturalnych składników, odżywki komórkowe oraz suplementy diety z dużą zawartością BIOTYNY mają rację bytu to niestety stymulatory wzrostu – dopalacze- mogą nieźle nabroić. 
Skoro stymulator wzrostu tworzy nam rzęsę 2x dłuższą od tej “wcześniejszej” to czy serio ona jest "prawdziwa" i taka będzie rosła już zawsze?

- Naturalna rzęsa ma fazy wzrostu, na które nie jesteśmy w stanie zadziałać “dożywotnio”. Każda z nich ma zapisany w genach swój czas i niestety chcąc to zmienić działamy na daną fazę tylko w czasie rzeczywistym.
Czyli:
Substancja czynna ( o niej będzie dalej) działa jedynie na fazę anagenu - stymulując wzrost rzęs, przyspiesza go i wydłuża. Po zaprzestaniu stosowania substancji stymulującej rzęsa wraca do swojego dawnego stanu, a cykle zaś do swojego właściwego czasu trwania. W najgorszym wypadku rzęsa nie będzie miała siły rosnąć- czemu? Oduczyła się.
Skupmy się zatem na owej substancji czynnej.
W ¾ odżywek dostępnych na rynku substancja ta nazywa się Dichloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide (Dżizas) - jest to główny składnik odżywek stymulujących, który stricte wpływa na wzrost rzęs.
Ten składnik to chemiczny analog bimatoprostu, który jest syntetycznym odpowiednikiem prostaglandyn czyli niczym innym jak hormonem. Bimatoprost natomiast jest głównym składnikiem kropli na jaskrę.
W ulotce leków na jaskrę jednym z efektów ubocznych stosowania jest nieprawidłowy I nadmierny wzrost rzęs.
Niepodważalnym pozostaje fakt iż biomatoprost jest lekiem a nie suplementem , dlatego też aplikowanie go możne nieść za sobą wiele konsekwencji – skutków ubocznych.

Co ja zaobserwowałam u klientek stosujących stymulatory z w/w substancją czynną?
✖️Oczywiście nieprawidłowości we wzroście rzęs naturalnych, rosną nienaturalnie długie i w różnych kierunkach.
✖️Anagen jest wydłużony ale niestety katagen nie- dlatego tak szybko zaczynamy obserwować wypadanie rzęs (w cyklu- telogen) a naszym oczom ukazują się niepokojąco krótkie rzęsy (młody anagen – baby lashes)
✖️Kolejna zaobserwowana nieprawidłowość to poszerzone naczynia krwionośne. Substancje zawarte w odżywce powodują zwiększenie przepływu krwi przez mieszek włosowy (mikro stany zapalne) to ma wpływ na stymulację wzrostu.
✖️Przekrwienie naczyniówki, (spowodowane również zwiększeniem ciśnienia krwi – zwiększenia ogólnoustrojowego ciśnienia krwi w badaniach klinicznych nie zaobserwowano)
✖️zaburzenia czynnościowe gruczołów łojowych powieki. – jest bardzo słabe nawilżanie skóry. Skóra podrażniona słabo reaguje również na późniejsze opary kleju.
✖️Przekrwienie spojówki, zapalenie spojówki
✖️Stany zapalne rogówki (nawet nadżerki) – erozje bardzo słabo się goją.
✖️Ogólne wrażenie podrażnienia oczu (pieczenie, suchość) – taka klientka będzie łzawiła w trakcie zabiegu i odczuwała oparowość kleju znacznie bardziej niż klientka nie stosująca stymulatorów.
✖️Hiperpigmetacja tęczówki,
✖️Zasinienie doliny łez oraz samych powiek
✖️Przekrwienie brzegów powiek,
✖️Światłowstręt – klientki stosujące odżywki gorzej znoszą emisję światła w czasie zabiegu.
✖️Pogorszenie ostrości widzenia- połączę to z erozjami rogówki.
✖️Dodam, że odżywka dostając się na powierzchnie rogówki możne ją poparzyć.
Kolejne składniki to tablica Mendelejewa rodem z "Chemii Łazienkowej". – ale niestety współczesne kosmetyki ją posiadają a ja sama sobie to funduję. Będą to konserwanty I bakteriostatyki, wiele odżywek posiada w składzie również np kwas fosforanowy (stylistki się teraz uśmiechają i odpowiadają na pytanie dlaczego klej się nie klei u klientki stosującej odżywki)
Takie składniki będą zmieniać odczyn włosa, zaburzając tym samym polimeryzację kleju.
 Konsultując się z lekarzami okulistami jednoznacznie ocenili, że “zabiegi stylizacji rzęs szkodzą znacznie mniej niż odżywki a biorąc pod uwagę podrażnienia rogówki – mniej niż tusze do rzęs.” ❤️😍
Tak wiem. Stylizacja rzęs to liquidy na bazie alkoholi, kleje z rodziny cyjano. One natomiast nie mają takiego wpływu na samo oko jak stymulatory.

Pytanie: 
Jak pomóc sobie odzyskać rzęsy po źle wykonanym zabiegu lub zabezpieczyć się prewencyjnie przed ewentualnymi uszkodzeniami (tu raczej mam na myśli ewetualne działanie trakcyjne) ?
Odżywki na bazie komórek macierzystych,
Odżywki witaminowe
Mezoterapia okolicy oka
osocze bogatopłytkowe
Olejek rycynowy (nie polecam w trakcie noszenia rzęs❗️)
Suplementacja BIOTYNY np Biotebal ( FB Biotebal ) – on zatrzyma łodygę rzęsy w mieszku włosowym. "

a Wy jakiej odżywki używacie? Podzielcie się opinią i zastanówcie czy nie warto z niej zrezygnować na korzyś odżywki witaminowej lub ze skłądnikami roślinnymi...

w następnym artykule polecę Wam odżywkę której sama używam i podzielę się zniżką.

Zapraszam do subskrybowania bloga i obserwujcie mnie na FB

Leave a Comment