Kreska w Roli Głównej- Jak Skorygować Kształt Oka

niedziela, 15 czerwca 2014

W ostatniej sesji z Arkiem to kreska na powiece odgrywała główną role. Miała być gruba, wyrazista.
Namalowana na białym, matowym cieniu świetnie powiększyła oko i dodała głębi spojrzeniu.


Kreską można doskonale skorygować kształt oka, podpowiem Wam jak.


ABY ZWIĘKSZYĆ ROZSTAW OCZU skup uwagę na zewnętrzych kącikach oczu. Zaczynając od 1/4 długości, tuż nad linią rzęs narysuj kreskę stopniowo ją pogrubiając. Dla wzmocnienia efektu rozświetl węwnętrzny kącik oka jasnym cieniem najlepiej w kolorze szampana.


JAK PODNIEŚĆ OPADAJĄCĄ POWIEKĘ- narysuj kontur kształtu kreski na górnej powiece, unieś a mocno ku górze w zewnętrznym kąciku oka.JAK POWIĘKSZYĆ OCZY- zacznij rysować kreskę od wewnętrzenego kącika oka, pamiętaj żeby była w tym miejscu najcieńsza i stopniowo się rozszerzała w stronę zewnętrznego kącika, lekko ja unoś ku górze. Na dolnej powiece, pod linią rzęs, na 1/4 długości, począwszy od zewnętrznego końca oka, zrób kredką lub cieniem kreskę i delikatnie ją rozetrzyj. Dla większego efektu nie łącz obu kresek.

JAK OPTYCZNIE ZAGĘŚCIĆ RZĘSY- najprostszym sposobem jest zrobienie ultra cienkiej kreski przy samej linii rzęs czarnym cieniem. Później delikatnie ją rozetrzyj. 

JAK ZROBIĆ PERFEKCYJNĄ KRESKĘ? jeśli to Twoje początki kup liner z trzema kropkami "dot liner" z Clarinsa lub liner w pisaku i nim zrób kropki, które później postaraj się połączyć jednym ruchem. Możesz delikatnie naciągnąć powiekę, będzie Ci łatwiej sunąć pisakiem. Gdy już dojdziesz do wprawy śmiało możesz używać linera w pędzelku, jak dla mnie najlepszy Sensai/Kanebo z wymiennymi wkładami.
A jeśli po wielu próbach nadal masz problem aby naryzowac ładną linie, z powodzeniem użyj czarnego cienia. Zanurz w nim cieniutki skośny pędzelek (najcieńsze znajdziesz w Sephorze) i pociągnij nim przy samej lini rzęs. Wszelkie nierówności po prostu rozcieniuj tym samym pędzelkiem. Kreska co prawda nie będzie tak intensywna jak linerem ale za to będzie perfekcyjna :)
Powodzenia!
A teraz wracam do sesji
Fryzurę wykonała Agnieszka, cała stylizacja oraz pomysł zdjęć to dzieło Arka. Pierwsze ze zdjęć to moje ulubione...musiałam się mocno przyglądnąć, żeby dostrzec tam kawałek miasta...dla mnie wyglądało to jak zdjęcie kolekcji światowych projektantów. Mam nadzieję, że wam też się spodoba.

Zdjęcia: Arkadiusz Dec/ In the clouds' photostream
Modelka: Ania Ludwin
Makijaż: Sylwia Kozera/ Ambasada Makijażu
Fryzura: Agnieszka Pyrek/ Cre'tif

Leave a Comment

WingsOfEnvy pisze...

3 ostatnie zdjęcia są przepiękne :) Myślałam, że to Lana Del Rey :)