Wszystkie Ciekawostki o Le Lift- Chanel

niedziela, 23 lutego 2014

Jako, że stałam się szczęśliwą posiadaczką najnowszego kremu marki Chanel postanowiłam zgłębić wiedzę na jego temat i się nią z Wami podzielić. A tym bardziej warto, bo Chanel pracował nad tym kremem aż 12 lat i opatentował wyjątkowy skład kremu.


Mówiąc najnowszy krem ma na myśli Le Lift. Krem dzienno nocny, który zastępuje obecną linie kremów Ultra Line Correction. Jeśli byłyście jego fankami, korzystajcie póki jeszcze go znajdziecie na półkach perfumerii. Teraz jest w obniżonej cenie! I musicie także wiedzieć, że ten krem jest  "bezwiekowy" dla każdej z nas, bez względu na to ile masz lat.
Le Lift to inteligentny krem, który działa w zależności od stylu życia, potrzeb i oczekiwań. Krem daje natychmiastowy ( znakomite rezultaty już po 1 miesiącu stosowania, gdy inne kremy dają podobny efekt dopiero po półrocznej kuracji!) i długotrwały efekt. 
Inspiracją do stworzenia tego kremu była epigenetyka. Epigenetyka to najszybciej rozwijający się dział genetyki, badający zmiany w ekspresji genów spowodowane mechanizmami innymi niż zmiany w DNA. Do zmian epigenetycznych zaliczamy gł. metylację DNA, regulację poprzez cząsteczki małego RNA  oraz interakcje DNA-białko. 

A co to jest RNA? RNA to substancja chemiczna o podobnej budowie do DNA, z tą różnicą, że w skład RNA zamiast adeniny wchodzi uracyl. RNA tworzy krótsze niż DNA łańcuchy, które mogą być pojedynczą nicią albo łączyć się w pary (podobnie jak DNA z zachowaniem zasady komplementarności). 

Trzeba być biologiem by zrozumieć te zawiłości :) Jeśli zaciekawił Was ten temat zapraszam do lektury. A prosto mówiąc jest to nauka badająca wpływ środowiska na ekspresję genów. Bada również dziedziczność pozagenową

Krem Le Lift zawiera opatentowany składnik 3-5DA, który redukuje aktywność szkodliwego, aktywnego Mikro-RNA. 3-5Da stymuluje produkcje protein młodości- sirtuin, które są blokowane przez przez wolne rodniki. Im mniej tych protein tym nasza skóra traci jędrności i pojawiają się na niej zmarszczki. Cudowny składnik kremu neutralizuje  wrogie cząsteczki niezależnie od naszego wieku. Dodatkowo pudry soft- focus rozpraszają światło i wygładzają optycznie skórę.


Najbardziej zaciekawiła mnie oryginalna forma "hodowania" roślin, które zawierają w korzeniach cenne substancje wpływające zbawiennie na naszą cerę. Edulis bo o niej mowa to roślina pochodząca ze środkowej Ameryki, dla Chanel uprawiana metodą aeroponiczną, która pozwala uzyskać 50 razy bardziej skoncentrowany ekstrakt niż klasyczna uprawa. Metoda aeroponiczna to uprawa roślin w samym powietrzu. Pożywka zawierająca wszystkie makro- i mikroelementy wtryskiwana jest do środowiska korzeniowego w postaci mgły. Gdy korzenie osiągną odpowiednie  odżywienie są zanurzane są do basenu, w którym jest woda i alkohol beztłuszczowy. Po 30 minutowej kąpieli cenne składniki pozostają w wodzie, a rośliny odnoszone są na miejsce. I tak co 2 miesiące.  

 Tyle o technice. Ale jakie rezultaty daje ten krem?
- natychmiastowy efekt liftingu +43%
- poprawiony kontur twarzy +42%
- zredukowane zmarszczki -36%
- skóra jest gładka, jędrna, miękka
- ma cudowny zapach

dostępny jest w 3 konsystencjach, w zależności od rodzaju skóry. Dla skóry suchej i odwodnionej idealny będzie creme riche, dla mieszanej creme fine ( rewelacyjna konsystencja, szybko się wchłania), cera normalna zaakceptuje konsystencję creme. Le Lift można łączyć z linią uzupełniająca Correction Lift lub Line Repair. A także z serum Le Jour i La Nuit. Le weekend stosujemy zawsze samodzielnie- bez żadnego kremu!Artykuł nie jest sponsorowany!

Leave a Comment

krzykla pisze...

Dokładnie o tym mówiona na spotkaniu z Chanel, na którym byłam niedawno :)
Mam już wersję Riche i jestem zakochana, chyba nawet bardziej się polubimy niż z Ultra Correction.

Unknown pisze...

muszę wypróbować