Alergia po stylizacji rzęs- Jak sobie z nią radzić- Kleje dla alergików

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Na co w trakcie zabiegu przedłużania rzęs może wystąpić alergia ?

Istnieje ryzyko wystąpienia reakcji na niemalże każdy produkt używany podczas stylizacji. Głównie jest to klej ale czasami zdarza się, że mogą uczulić płatki do separacji rzęs, nieodpowiednia aplikacja preparatów - cleaner, primer. A także zła aplikacja sztucznych rzęs do naturalnych, np. zbyt bliskie przyklejenie sztucznej rzęsy do nasady rzęsy naturalnej, a i same rzęsy z naturalnego futra norek.

Uczulenie może wystąpić zawsze! Nie zawsze pojawia się ona po pierwszym secie. Czasami pojawia się nawet po kilku aplikacjach, mimo używania tych samych preparatów.

Testy alergiczne nie są miarodajne. Nie wystarczy dokleić kilku rzęs. Ilość kleju jaka wtedy jest aplikowana nie oddaje ilości potencjalnego alergenu, w trakcie pełnej stylizacji.

Reakcja alergiczna nie jest bezpieczna dla organizmu. Nie ważne czy jest ona mniejsza czy większa.
Czasami zdarza się że uczulenie występuje tylko na jednym oku. O ile na lekką i jednorazową reakcje alergiczna mogą pomóc krople do oczu,  to jeśli proces się powtarza należy usunąć rzęsy.

Występowanie alergii nie jest winą stylistki i nie podlega reklamacji zabiegu.

Nie istnieją kleje dla alergików. Każdy klej może uczulać. Kleje alergiczne są jedynie mniej oparowe. Przez co aplikacja jest mniej trwała i zajmuje więcej czasu.

Pamiętaj, że oczy są bardzo delikatnym narządem. Nie warto ryzykować. Jeśli dotknęła Cię alergia, a chcesz podkreślić swoje spojrzenie, spróbuj bezpiecznego i długo trwałego efektu, wybierając zabieg liftingu rzęs, o którym poczytasz TUTAJ.


alergia na rzesy, alergia na klej, przedłużanie rzęs, klej dla alergików, testy uczyleniowe na klej, sztuczne rzęsy, lifting rzęs, podkręcanie rzęs

Leave a Comment