Cienie pod oczami- Jak walczyć z cieniami i opuchnięciami pod oczami

wtorek, 8 marca 2016

Cienie pod oczami to dzisiejszy temat posta, gdyż jak sugerują statystki skarży się na nie co druga kobieta po 30 roku życia. Na cienie narzekają mężczyźni i dwudziestolatki.
Podkrążone oczy sprawiają wrażenie, że wygląda się na smutnego, chorego lub przemęczonego człowieka. Doraźnie pomaga korektor ale jak z nimi walczyć by znikneły?

Rodzaję i przyczyny powstawania cieni.

Cienie naczyniowe to prześwitujące naczynia krwionośne, które są płytko położone pod cienkim naskórkiem (skóra wogół oczy ma zaledwie grubość 0,5mm!) Aby z nimi walczyć należy poprawić gęstość skóry. 
Cienie barwnikowe to nagromadzona w naskórku krew. Efekt ten utrwala sie po 30roku życia. ważna jest wizyta u specjalisty i stosowanie zaleconych preparatów.
Cienie prawdziwe powstają z wiekiem, gdyż zmniejsza się objętość poduszeczek tłuszczowych w okolicy oka, a skóra policzka obniża się tworząc zagłębienia. Cienie te uwydatniaja się na skutek niekorzystnego padania światła na zapadnięty obszar oka. Mogą byc one dziedziczne lub spowodowana nieodpowiednim stylem życia. Naczęsciej pojawiają sie z niewyspania lub złą jakość snu, stres, palenie papierosów,

Należy podkreślić, że długo występujące cienie pod oczami mimo zdrowej diety i zdrowego stylu życia mogą sygnalizoważ poważną chorobę taka jak np. chora tarczyca lub cukrzyca. Jak sobie radzić z cieniami?

Gdy wszystkie domowe sposoby zawiodły warto skorzystać z porady specjalisty. Wachlarz usług jest dość szerki, a efekty naprawde spektakularne. 
Jednym ze sprawdzonych sposobów jest niwelowanie cieni za pomocą kwasu hialuronowego. Efekty widać natychmiast i utrzymują się do roku.  Preparat wstrzykuje się pod skórę w postaci żelu. Po wstrzyknięciu, kwas chłonie wodę i rozkłada się równomiernie pod skorą. 
Innym preparatem wstrzykiwanym w okolice oka są mikrodrobinki tłuszczowe, które pobierane są z ciała pacjentki, a nastepnie wstrzykiwany jest pod oczy. Ten zabieg skutecznie uzupelni utrate tłuszczu, nie uczuli i daje pewność, że wypełniacz zapewni ładny koloryt skórze. 
Ostrzykiwanie to jeden z najskutecznijeszych zabiegów aby zniwelować cienie pod oczami. Zanim się zdecydujesz na taki zabeg znajdz dobrego specjalistę, gdzyż bezpeczny zabieg to kwiestia doświadczenia i doskonałej anatomii aby nie uszkodzić naczyń i nerwów.

Kolejnym rozwiązaniem może być mezoterapia bezigłowa pod oczy. Zupełnie bezbolesny zabieg, gdzie substancje lecznicze dostarczane są bezpośrednio do komórek za pomocą fal radiowych, a efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Mezoterapia redukuje zmarszczki, sińce i obrzęki, poprawia nawilżenie skóry.

Często stosuje się także pielęgnację w formie płatków np. z kwasem hialuronowym, koleganem czy koloidalnym złotem. Zabiegi zpaewniają głębokie wnikania składników do skóry i daja dobre efekty wygładzenia skóry, rozjaśnienia, nawilżenia i redukcji cieni i obrzęków. 

Warto pielęgnować skórę także prewencyjnie, zmniejszy to ryzyko pojawienia się defektów w późniejszym czasie.  Dlatego używaj kremów które posiadają w składzie dużo witamin i ekstraktów roślinnych. Np. witamina F zapewni własciwe nawilżenie skóry podobnie jak kwas hialuronowy. Witamina C rozjaśni cienie pod oczami, wygładzi drobne zmarszczkipłynie na produkcje kolagenu. Alantoina ma działanie regenerujące, ułatwia i przyspiesza gojenie, łagodzi i koi. Idalny dla skóry wrażliwej skłonnej do uczuleń i podrażnień.  Ekstrakty roślinne to m.in wyciąg z rumianku, aloesu i nagietka, które działaja nawilżająco i łagodząco. Wyciagi z kasztanowca, lipy i cyprysa uelastycznią skórę i pomogą zredukować obrzęki. Świetlik, szałwia i pietruszka rozjaśnią cienie pod oczami.


Jeśli Ty masz swój sprawdzony sposób na niwelowanie cieni lub miałaś okazje przetestować któryś z zabiegów, podziel się wrażeniami w komentarzu. Twoje doświadczenie będzie bezcenne.

moj ulubiony sposób na popraw krązenia i zmniejszenie obrzęku to szybki masaż. Naciskaj pokazane punkty po 3-5 sekund, Powtórz kilka razy. Działa ;)niwelowanie cieni pod oczami, cienie podoczami medycyna estetyczna, cienie pod oczami choroba, masak wokoł oczu

Bądź na bieżąco na Facebooku 

Leave a Comment