Makijaż u Wizażystki czy u Kosmetyczki

czwartek, 21 czerwca 2012

Sezon ślubny w pełni, czy zastanawiałyście się kto będzie wykonywał Wasz makijaż czy kosmetyczka czy wizażystka? Pewnie myślicie, że to bez znaczenia? Jeśli tak myślicie to przeczytajcie poniższego posta.

Wydawać by się mogło, że Kosmetyczka mając wiedzę o skórze dobierze dla naszej cery odpowiedni kosmetyk i oczywiście tak jest tylko jest to kosmetyk pielęgnacyjny, nie kolorowy. Kosmetyczka potrafi dobrać dla naszej cery odpowiedni zabieg, potrafi nas zrelaksować przyjemnym masażem...
Wizażysta zaś patrzy na naszą twarz zupełnie inaczej, jego oczy nie skupiają się jedynie na cerze, na jej problemach ale także no kolorach: oczu, włosów, skóry, dodatków, sukni.... Wręcz szyje na Ciebie specjalną makijażową kreację. Dobry wizażysta dobierając makijaż na pewno zwróci uwagę na kolor Twoich dodatków, ubioru, a także na to w jaki sposób malujesz się na co dzień abyś mogła się czuć w nowym makijażu doskonale.
Dobry wizażysta używa sprawdzonych, trwałych kosmetyków, stosuje specjalne metody aplikacji podkładu, tak aby wytrzymał dzień i noc. Musi też zwrócić uwagę na światło jakie panuje na sali, jak makijaż będzie wyglądał na zdjęciach, a także w świetle kamery.
Makijażystka nigdy nie pracuje na fotelu kosmetycznym. Makijaż musi być wykonywany w pozycji pionowej. Leżąc, Twoja skóra na twarzy się przesuwa w dól, lekko opada, przemieszcza się. Zmieniają się więc jej rysy. 
Niekorzystnie na makijaż wpływa także światło kosmetyczne- świetlówkowe. Przy nim skóra wygląda bardzo blado.

Podsumowując makijaż ślubny to jeden z trudniejszych makijaży ponieważ musi łączyć w sobie delikatność i naturalność, nie może być przerysowany, a jednak musi być trwały i na dodatek świetnie prezentować się na zdjęciach. 

Leave a Comment